شنبه 4 خرداد 1398   04:30:21
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

1397/8/13 يكشنبه
خسته نباشید به وحید محمدی تبار و مجموعه مدیریت بحران
قدر دانی استاندار کهگیلویه وبویراحمد از زحمات شبانه روزی مدیریت علمی و جهادی معاونت عمرانی ، مدیریت بحران استانداری ، مدیران مرتبط دستگاهها از جمله منابع طبیعی و ..
آمار آتش سوزیها :
در سال 96: 90 فقره در 535 هکتار از مراتع و جنگلهای استان 
سال 97 : 50 فقره آتش سوزی در 355 هکتار از مراتع و جنگل های استان 
سرعت عمل وحداکثر زمان کنترل بحران آتش سوزی در مراتع از 3 شبانه روز به 8 ساعت کاهش یافت.
با تدبیر جناب آقای دکتر احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد  از برگشت یک میلیارد تومان اعتبار بحران جلوگیری و به شهرداریهای مناطق محروم استان اختصاص یافت.
جناب آقای احمدی استاندار محترم گفت : محیط زیست و لزوم حفظ و صیانت از آن برای هر کشور و ملتی بسیار مهم است.محیط زیست هم فرصت است و هم ثروت بیکران خداوند مهربان به انسانها.  استان کهگیلویه و بویراحمد از جنگلها و مراتع بکری برخوردار بوده و امروز بلوط نماد هویت ایستادگی و بزرگواری مردمان […]

اما همواره خطر در کمین این ثروت و فرصت بوده و امروز پدیده هایی چون جنگل خواری،تجارت چوب و زغال و همچنین آتش سوزی بلای جان محیط زیست ایران و کهگیلویه و بویراحمد شده است.

اما در میان همه خبرهای ناگواری که درخصوص محیط زیست می شنویم،روز گذشته استاندار کهگیلویه و بویراحمد از کاهش ۵۰ درصدی آتش سوزی جنگل‌ها و مراتع استان در سال ۹۷ خبر داد.

احمدی گفت در سال ۹۷، ۵۰ فقره آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع این استان رخ داده که سبب سوختن ۳۵۵ هکتار از مراتع و جنگل‌ها شدو این در حالی است که در مدت مشابه سال گذشته ۹۰ فقره آتش سوزی در سطح ۵۳۵ هکتار از جنگل‌ها و مراتع استان داشتیم.

بدین ترتیب آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع استان کاهش ۵۰ درصدی را نشان می دهد.این یعنی تعداد کمتری از درختان و مراتع استان دچار آسیب شده است.

تابستان سال ۹۷ بدلیل کاهش بارندگی در سال گذشته تابستان کم آب و خشکی بود که این دست آورد مهم میسر نبود مگر با فداکاری مدیریت بحران و مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط از جمله منابع طبیعی و محیط زیست و نیروهای مردمی که جا دارد از همه آنان خصوصا وحید محمدی تبار مدیر کل جوان و با انگیزه بحران استان که با حضور میدانی خود در نقاط مستعد حادثه و همچنین پیگیری و برگزاری جلسات متعدد و اتخاذ راهکارهای نو توانست در رقم خوردن کاهش تعداد آتش سوزی ها نقش ایفا کند تشکر کرد و  امید است این روند کاهشی آتش سوزی های جنگل های استان ادامه دار باشد.


آرشیواخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما