چهارشنبه 26 تير 1398   19:52:32
شما اینجا هستید :
  • ارسال به دوستان
  • چاپ
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :
کد تصویری :
 

اخبار

ختصاص اعتبار ویژه برای ترمیم محور یاسوج به شیراز.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه مهندس حسن نیا معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از محور یاسوج شیراز بازدید کرد.

اختصاص بیش از ۱۰ میلیارد ریال اعتبار اولیه برای بازگشایی محور یاسوج شیراز بخشی از مصوبات این بازدید بود.

دکتر علی محمد احمدی گفت: تلاش برای بازگشایی محورها به ویژه راههای روستایی به همت همه دستگاههای خدمات رسان و امدادی ادامه دارد.

بیش از 10میلیارد ریال برای بازگشایی موقت جاده یاسوج – شیراز ابلاغ شد

عصر امروز استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس‌سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور از محور یاسوج شیراز بازدید کردند.

معاون و رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای کشور گفت: 10 میلیارد ریال برای بازگشایی موقت جاده یاسوج- شیراز که طی 48 ساعت گذشته به دلیل ریزش کوه و تخریب بخشی از جاده مسدود شده است، ابلاغ شد.

عبدالهاشم حسن نیا امروز پنجشنبه بهمراه علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد از این جاده بازدید کرد و از نزدیک در جریان ابعاد خسارات وارده قرار گرفت.

وی تصریح کرد: جاده یاسوج – شیراز یکی از محورهای اصلی و شریانی کشور محسوب می شود و وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری برای بازگشایی کامل این جاده و همکاری با مسئولان اجرایی استان از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهد کرد.

وی یادآور شد: هیچ گونه مشکلی برای تامین اعتبار عملیات راهداری و ایجاد راه میان بر و موقت و همچنین بازگشایی کامل این محور وجود ندارد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد نیز تاکید کرد که با تمام توان و ظرفیت اجرایی و عمرانی برای بازگشایی این محور شریانی و اصلی اقدام خواهیم کرد.

علی محمد احمدی اظهار داشت: البته تا رفع مشکل و بازگشایی مسیر اصلی، جاده فرعی و قدیمی یاسوج- شیراز در منطقه تنگ سرخ (گردنه وزگ ماه پرویز) محور جایگزین خواهد بود.

احمدی همچنین بر این نکته اصرار داشت که متولیان امر به هیچ وجه بر روی این محور فرعی، قدیمی ، روستایی و البته سخت گذر با پیچ های خطرناک سرمایه گذاری نکنند و بیشترین تمرکز باید بر روی رفع مشکل و بازگشایی مسیر اصلی باشد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد همچنین از حوزه معاونت عمرانی استانداری و اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان خواست در سریعترین زمان ممکن نسبت به ایجاد راه دسترسی و میان بر در محدوده منطقه مله شوره برای عبور اضطراری مسافران اقدام کنند.

وی تصریح کرد که البته مردم و مسافرانی که از استان فارس قصد سفر به کهگیلویه وبویراحمد را دارند تا اطلاع ثانوی می توانند از مسیرهای منتهی به مناطق جنوبی از سمت قائمیه ، نورآباد -بابامیدان نیز تردد کنند.

احمدی یادآور شد: همچنین مسیر جاده کاکان از سمت آبشار تنگ تامرادی که از مسیرهای قدیمی است نیز می تواند راه دسترسی و گزینه دیگری برای مسافران و مردم استان فارس در سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد باشد.


آرشیواخبارRSS
نسخه قابل چاپ
مجری سایت:شرکت سیگما